Acıkoğretim Sistemi İlk Uluslararası Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Acıkoğretim Sistemi İlk Uluslararası Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından 1702E036 nolu Bilimsel Araştırma Projesi desteğiyle ve proje yürütücülüğünü Doç.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından 1702E036 nolu Bilimsel Araştırma Projesi desteğiyle ve proje yürütücülüğünü Doç. Dr. H. Turgay Ünalan'ın yaptığı "Yurtdışı Açıköğretim Fakültesi Öğrencileriyle Gerçekleştirilen Fotoğraf Yarışmasının Kültürel Değerlerin Paylaşımına Etkisi" başlıklı proje dahilinde düzenlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Sadece Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemindeki Arnavutluk, Azerbaycan, Batı Avrupa, Bosna Hersek, Bulgaristan, KKTC, Kosova, Kuzey Amerika ve Makedonya programlarına kayıtlı öğrencilerin katılabildiği yarışmada 3 başarı ödülü jüri tarafından belirlendi. Makedonya'dan katılan Müşerref Kasım ve Vakkas Shtin ile Almanya'dan katılan Elif Özdoğan başarı ödüllerini paylaşan isimler oldu. Bunun dışında katılımcılardan seçilen 53 eser sergilemeye hak kazandı.

"Bir ulusal fotoğraf yarışmasının da hazırlıklarına başlandı"

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Yücel Güney, "Sosyal ve kültürel etkinliklerimizle öğrencilerimize ulaşabildiğimiz fotoğraf yarışmamız sonuçlandı. Küresel anlamda yurttaşlarımıza dünyanın çok farklı yerlerinde öğrenim olanağı sağlayabiliyoruz. Bu nedenle yarışmayı sadece yurt dışında yaşayan öğrencilerimize yönelik düzenlemek istedik. Yurt içi programlara kayıtlı öğrencilerimizi kapsayacak şekilde bir ulusal fotoğraf yarışmasının da hazırlıklarına başlandığını söyleyebilirim" dedi.

Yarışmanın sonuçları http://aosyarisma.anadolu.edu.tr/ adresinde yayınlandı. Ayrıca başarılı seçilen fotoğraflardan oluşturulan kataloğun aynı siteden indirilebileceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.