Ak Partili Şahin Tin’den Kadınlar Günü Mesajı

Ak Partili Şahin Tin’den Kadınlar Günü Mesajı
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Şahin Tin, "Kadınlarımız, toplumsal hayatta önemli roller üstlenen, toplumumuzu ayakta tutan ve ülkemizin gelişmesine büyük katkı sağlayan temel gücümüzdür" dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yayımladığı mesajında Dünya'nın birçok ülkesinde inançları ve özgürlükleri uğruna kadınların her türlü çileye maruz kaldıklarına dikkat çekti. Milletvekili Şahin Tin, "Kadınlar, hak mücadelelerine 8 Mart 1857 yılında başladılar. Özveriyle yürüttükleri mücadeleleri sayesinde kadın haklarının tanınması başta olmak üzere uluslararası alanda demokrasinin gelişmesine ve insan hakları standardının yükseltilmesine ışık tutacak çok önemli adımların atılmasına vesile oldular. Atılan onca adıma ve girişime rağmen hala dünya da kadınların özgürlük ve inançları adına yaşadıkları çileye son verilememiştir. Ülkemizde yapılan köklü reformlar toplumsal yapımızı güçlendirirken kadınlarımızın sosyal statüsünün önündeki engelleri de ortadan kaldırmıştır. Güçlü bir ekonomiyi yakalamak ve ileri bir toplum olabilmek için kadınların hak, fırsat ve imkânlardan eşit şekilde yararlanmaları ve sorunlarının çözümlenmesi için millet olarak sorumlu davranmaya devam etmeliyiz. Yasal düzenlemelerle sağlanan haklar uygulamada da karşılığını bulduğunda sosyal, ekonomik ve siyasal alanda güçlü bir ilerleyişin varlığı kaçınılmaz olmaya devam edecektir. Zihniyet değişimi bu anlamda son derece büyük önem taşımaktadır" dedi.

Dünya'nın kadın hakları konusunda daha net kararlar alıp uygulamaya geçirmesi gerektiğini söyleyen Milletvekili Şahin Tin, "Dünya'da kadın hakları konusunda çok şey söylenir, yazılır ve kararlar alınır. Ancak günümüzde yaşanan süreçlere bakıldığında gelişmiş birçok ülkenin uyguladığı baskılar, zulümler ve savaşlar en çok kadınlarımızı etkilemektedir. Tarihe bakıldığında ise savaşların en çok kadınlarımızı etkilediği, mağdur ettiği ve özgürlüklerine set çektiği açıkça görülmektedir. Bu yaşanan olumsuzlukları olumluya çevirmek tüm dünyanın ortak bir sorumluluğudur. Bu düşünceden hareketle ayrımcılıkların son bulduğu, kadınlarımızın özgür olduğu ve yaşamın her alanında huzurla, güzel ve mutlu yarınların umudu olmaya devam etmelerini temenni ediyorum. Tüm kadınlarımızın 8 Mart dünya kadınlar günü kutlu olsun" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.