Alman Şirketlerinden Çıkarılan İşçilerden, Başkonsolosluk Önünde Eylem

Alman Şirketlerinden Çıkarılan İşçilerden, Başkonsolosluk Önünde Eylem
Türkiye'de faaliyet gösteren 3 ünlü Alman şirketinin işten çıkarılan çalışanları Almanya Başkonsolosluğu önünde toplanarak eylem yaptı.

Türkiye'de faaliyet gösteren 3 ünlü Alman şirketinin işten çıkarılan çalışanları Almanya Başkonsolosluğu önünde toplanarak eylem yaptı. Haklarını isteyen çalışanlar konsolosluk yetkililerine hazırladıkları şikayet dilekçesini teslim etti.

Ünlü Alman şirketlerinin Türkiye'de faaliyet gösteren 3 zincirinde çalışan ve iflas gerekçesiyle işten çıkarılan işçiler, Alman Başkonsolosluğu önünde toplandı. 1700 kişinin işten çıkarıldığı ve haklarının verilmediği iddiasıyla Başkonsolosluk önünde basın açıklaması düzenlendi. Açıklama sırasında işçilerin ellerinde Türkçe ve Almanca yazılı dövizler vardı.

Grup adına açıklamayı yapan Ahmet Fazıl Şahin, "Hileli iflas yolu ile Türkiye genelinde 1700 işçinin hakları gasp edilerek hiçbir hakkı ödenmeden çıkışı verilmiştir. Gasp edilen haklarımız için "Hileli iflası yutmuyoruz. Haklarımızı alana kadar mücadele edeceğiz" demek için İstanbul, Ankara ve Konya'da eylemlerimiz sürüyor" dedi.

Almanya Başkonsolosluğu yetkililerine şikayet dilekçesini teslim eden grup üyeleri, olaysız bir şekilde dağıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.