Baykan: “Buzda Yeşeren Hayatlar En Anlamlı Projemiz”
YEDİ İLDEN ÖĞRENCİ KATILIYOR
Spor Genel Müdürlüğü'nün talimatı ile Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, ikinci kez başlatılan proje tam gaz devam ediyor. "Buzda Yeşeren Hayatlar" Projesi'ne Erzurum, Muş, Ağrı ve Kars, Bingöl, Erzincan ve Artvin'de sevgi evlerinde barınan çocuklar katılıyor. Çocukların kısa sürede buz pateninde büyük aşama kat etmesinin gurur verici olduğunu belirten Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil'e bu projede özverili çalıştığı için teşekkür etti. GHSİM'nin tüm imkanlarını yedi ilden katılan öğrencilere seferber ettiğinin altını çizen Baykan, proje koordinatörü Yusuf Tosunoğlu ile antrenörleri de kutladı.
ÖĞRENCİLERDEN TAKIM OLUŞTURULACAK
Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, beraberindeki heyet ile geldiği salonda sevgi evlerinden projeye katılan öğrencilerle sohbet ederek, çalışmalar hakkında GHSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil'den bilgi aldı. Taşkesenligil, Yedi ayrı kentteki sevgi evlerinde barınan öğrencilere yönelik yapılan proje okulların yaz tatiline gireceği son haftaya kadar devam edeceğini belirterek, "Buzda Yeşeren Hayatlar Projesine katılan 200 öğrenci buz pateni, short track ve buz hokeyi öğrenecek" dedi. Projenin sonunda buz sporlarında eğitim alan çocuklardan takımlar oluşturulup, müsabakalar yapılacak.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.