Birleşik Krallık’tan Türkiye Turizmine Destek

Birleşik Krallık’tan Türkiye Turizmine Destek
Birleşik Krallık İstanbul Konsolosu Leigh Turner: Bize "Türkiye'ye gitmeli miyiz?" diye soruyorlar. Ve bizde gitmeleri gerektiğini söylüyoruz."
Birleşik Krallık İstanbul Konsolosu Leigh Turner, sadece Türkiye'nin değil terör olaylarının yaşandığı dünyadaki bütün ülkelerin turizm açısından negatif etkilenebileceğini belirterek, "Bize "Türkiye'ye gitmeli miyiz?" diye soruyorlar. Ve bizde gitmeleri gerektiğini söylüyoruz. Turizm rehberlerimiz de Türkiye'de herhangi bir sorun yaşamıyorlar" dedi.

Key Otel'de düzenlenen Birleşik Krallık Yaratıcılık Konusunda İş ve Turizm Seminerleri'ne katılan Leigh Turner, Türkiye'de yaşanan terör saldırılarının turistlerin ülkeye gelmesini negatif etkileyebileceğini ancak bütün ülkelerde aynı sorunun olduğuna dikkat çekti. Turner, "Şu anda dünyada birçok turist nereye gitmek istediklerine karar vermeye çalışıyorlar. Bu bağlamda bu tarz saldırıların olması turizme yardımcı olmuyor. Bu saldırılar hemen hemen her yerde oluyor. Ama bunların negatif bir etkisi olacaktır. Genellikle bize "Türkiye'ye gitmeli miyiz?" diye soruyorlar. Ve bizde gitmeleri gerektiğini söylüyoruz. Ticaret açısından önemli bir ortak olarak görüyorum. Turizm açısından ilgili rehberlerimiz de Türkiye'de herhangi bir sorun yaşamıyorlar" dedi.

"TÜRKİYE'NİN AB ÜYELİĞİNİ GÜÇLÜ ŞEKİLDE DESTEKLİYORUZ"

Seminer öncesi gazetecilerle sohbet toplantısı gerçekleştiren Birleşik Krallık İstanbul Konsolosu Leigh Turner, Türkiye'nin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Büyük Britanya Krallığı içerisinde İngiltere, İrlanda, İskoçya ve Galler'in yer aldığını belirten Turner, "Büyük Britanya olarak Türkiye bizim için büyük önem taşıyor. Biz Türkiye'nin Avrupa entegrasyonu arasında AB'ye üye olmasını güçlü olarak destekleyen ülkelerden biriyiz. Ve Türkiye'nin ekonomik ve siyasi olarak başarılı olması hem bölge hem Avrupa için faydalı olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

GREAT KAMPANYASI

Birleşik Krallık Hükümeti'nin 2013'den beri Türkiye'de yürüttüğü "Great Kampanyası" kapsamında İzmir'de düzenlenen "Birleşik Krallık Yaratıcılık Konusunda İş ve Turizm Seminerleri'ne katılan Leigh Turner, Great kampanyasını kendileri için önemli olan ülkelerde düzenlediklerine dikkat çekti. Turner, kampanyanın birçok alana odaklanmasının yanı sıra turizm, yaratıcılık ve ticareti masaya yatıracaklarını söyledi.

Birleşik Krallığa sadece geçen sene 35 milyon turist ziyaret ettiğini belirten Turner, Türkiye'den gelen turist sayısının yüzde 14 oranında artış gösterdiğini ifade etti. Türkiye'yi çok ilginç bir pazar olarak gördüklerini dile getiren Turner, Türk turistlerin İngiltere'de özellikle Londra'yı ziyaret ederek alışveriş yapmayı çok sevdiklerini kaydetti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.