Bünyan Belediyesi Tarihi Sultanhanı’nda Çalışmalara Başlıyor

Bünyan Belediyesi Tarihi Sultanhanı’nda Çalışmalara Başlıyor
Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu ve Vakıflar Bölge Müdürü Hakkı Murat tarihi Sultanhanı'nda incelemelerde bulundu.
Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu ve Vakıflar Bölge Müdürü Hakkı Murat tarihi Sultanhanı'nda incelemelerde bulundu.

Daha önce özel bir girişimcide bulunan ve kısa süre önce Bünyan Belediyesi'nin devraldığı tarihi Sultanhanı'ında uygulanacak projeler için incelemelerde bulundu. Başkan Şinasi Gülcüoğlu burada yaptığı değerlendirmede tarihi hanın eksiklerinin bu yıl içinde giderilerek ilçe turizmine daha fazla katkı sağlayacak bir hale getirileceğini söyledi.

Mimarisi ile Türkiye'de ki sayılı Selçuklu eserlerinden olan tarihi Sultanhanı'nın bu yıl içinde öne çıkan eksiklerinin giderileceğini belirten Başkan Şinasi Gülcüoğlu;" Sultanhanı daha önce bir özel müteşebbise tahsis edilmiş. Müteşebbis arzu ettiği projeleri gerçekleştiremeyince belediyemize devretmeyi uygun gördü. Tabi burada Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz hanın sahibi olarak konuya hassasiyetle eğilerek buranın tahsisinin Bünyan Belediyemize yaptı. Şimdi bu çerçevede burada yapılması gereken düzenleme çalışması için bir ön etüt incelemesi yapıyoruz. İnşallah bu yıl inşaat sezonun başlamasıyla birlikte hanımızdaki tespit edilen eksiklerin yapımıyla birlikte yeniden vatandaşların ziyaretine açılacak. Valilik makamıyla da gerekli görüşmeler yapıldı. Sultanhanı'nın bir turizm rotasına almak suretiyle buraya gelen yerli ve yabancı turist sayısının artırılması ve ulusal uluslararası tanıtımının yapılması planlanmakta" dedi.

Vakıflar Bölge Müdürü Hakkı Murat ise Başkan Şinasi Gülcüoğlu'na teşekkür ettiklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.