Davutoğlu'ndan CHP'nin Eleştirilerine Cevap

Davutoğlu'ndan CHP'nin Eleştirilerine Cevap
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP grubu tarafından kendisine yöneltilen "AK Parti'nin lideri kim?" sorusuna cevap verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP tarafından yapılan liderlikle ilgili eleştirilere, "Benim liderliğe gelişimde kaset oyunları olmadı" ifadeleri ile cevap verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP grubu tarafından kendisine yöneltilen "AK Parti'nin lideri kim?" sorusuna, "AK Parti siyasetinin 13 yıllık başarı hikayesinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan. Ben partimin bütün delegelerinin oyları ile efsanevi bir liderden liderliği devraldım" şeklinde cevap vererek, kendisinin liderliğe gelişinde kaset oyunları olmadığını söyledi.

TBMM Genel Kurulu'nda devam eden 2016 Yılı Bütçe Kanun Tasarısı görüşmelerinde CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yaptığı konuşma esnasında Bakanlar Kurulu sıralarını göstererek "Bunlar" diye hitap etmesini eleştiren Başbakan Davutoğlu, "Bunlar dediği Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti. Ben bundan sonra kendisine "ana muhalefet partisi lideri" olarak hitap edeceğim, umarım ders alır. "Bunlar Türkiye'yi yönetemiyor" diyor. Sayın Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi kimin yöneteceğine millet karar verir" dedi.

"BENİM LİDERLİĞE GELİŞİMDE KASET OYUNLARI OLMADI"

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ün "AK Parti'nin lideri kim?" şeklinde ifade kullandığını kaydeden Başbakan Davutoğlu, "Ben herhangi bir arkadaşımın benim yanımda herhangi bir genel başkana nezaketsiz bir üslupla soru sormasına izin vermem, zaten arkadaşlarım yapmaz. Grup Başkanvekiliniz "AK Parti'nin lideri kim?" diye sordu, ben buradayken, siz buradayken, haddi değil. Mademki kapıyı siz açtınız meydan burası, AK Parti siyasetinin 13 yıllık başarı hikayesinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan. 13 yıllık genel başkanlık görevinden sonra, kurucu liderlikten sonra, parti liderliğini kendisinde ilk olağanüstü kongremizde, bizde öyle sık sık kongre olmaz, kongremizde onurla delegelerimizin tamamının oyunu alarak partimizin yeni lideri olarak seçildim. Ben partimin bütün delegelerinin oyları ile efsanevi bir liderden liderliği devraldım. Benim liderliğe gelişimde kaset oyunları olmadı, olmaz. Ben onurla bir görev aldım, onurla yapıyorum, günü geldiğinde başka bir kardeşime onurla devredeceğim. Bizde az kongre yapılır, vakti geldiğinde yapılır. Hani Türkiye'yi biz yönetemiyoruz ya, iddiaya göre, üç aylık verdiğimiz sözlerin iki ayında vaatlerimizin yüzde 82'sini, reformlarımızın yüzde 50'sini yaptık. 2 aydır CHP neyi tartışıyor? Acaba bu Meclisin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün resmi bir odadan indi mi, inmedi mi? bunu tartışıyor. Siz kurultay oyunları oynamaya devam edin, biz ülkeyi yönetmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

"CESARET GÖSTERİN, MEYDANA ÇIKIN, KAZANIN SEÇİMİ ORADA SİZ OTURUN"

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile ilgili yapılan eleştirilere de cevap veren Davutoğlu, "Cumhurbaşkanımız yüzde 52 oy ile milletten destek alarak gelmiş bir Cumhurbaşkanı. Eleştirebilirsiniz ama bu vakayı kimse örtbas edemez. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi milletin malıdır. Cumhurbaşkanımız bir kaptanın oğlu, ben bir esnafın oğluyum. Biz milletten güven ala ala yolları kat ettik. Bir gün gelecek Cumhurbaşkanımızda kendisinden sonra gelen Cumhurbaşkanına orayı onurla devredecek. Fark şu, siz 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçiminde kendiniz cesaret edip meydana çıkamadınız, çatı aday buldunuz, bir işe yaramadı. Külliyeyi tartışmaktansa 2019 seçimlerine niye hazırlanmıyorsunuz? Bu sefer cesaret gösterin, meydana çıkın, kazanın seçimi orada siz oturun. Siyaset cesaret işidir, er kişinin, er kişi derken hanımlara yönelik söylemiyorum, bizde er kişi yüreği olan kişidir, meydana çıkmaktan 2014'de korktuysanız vebali niye Cumhurbaşkanında veya Başbakanda ararsınız. Çıkın meydana, işte buradayız, 2019'a hazırlanın" şeklinde konuştu.

Davutoğlu'ndan CHP'nin Eleştirilerine Cevap

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.