Dövme Veya Kalıcı Makyajınızı Silebilirsiniz

Dövme Veya Kalıcı Makyajınızı Silebilirsiniz
Lazer ile artık istemediğiniz kalıcı makyaj ve dövmelerinizi silebilirsiniz.

Lazer teknolojileri, pratik uygulamasıyla artık istenmeyen kalıcı makyaj ve dövmelerin silinmesini sağlıyor.

Estetik International Sağlık Grubu tarafından yapılan açıklamaya göre, yaz mevsimi gelmeden önce dövme sildirmek isteyenlerin sayısı günden güne artıyor. Dövmelerin büyüklüğüne göre birkaç seansla oldukça etkili sonuçlar alındığının belirtildiği açıklamada "Dövme, kimlik belirlemek ve cildi süslemek amacıyla neolitik çağlardan beri uygulanan bir işlem. Zaman içinde yapılan dövmenin büyüklüğünden ya da şeklinden sıkılan, şikayetçi olan pek çok insan, dövme sildirme yöntemlerini araştırmaya başlıyor. Kliniklerimizde dövme silme işlemi oldukça pratik uygulamasıyla lazer eşliğinde yapılarak artık istenmeyen dövmeler için çözüm sağlayabiliyor" denildi.

BİRKAÇ SEANSTA SONUÇ ALINIYOR

Kurumun açıklamasında dövme sildirme işlemi ile ilgili ayrıntılı bilgilere de yer veriliyor:

"Dövme cildin dermis tabakasına uzanan pigmentlerle yapılır. Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen dövmeleri yaptırdıktan sonra, farklı sebeplerden dolayı kurtulmak isteyen hastalarımız oluyor. Estetik International kliniklerimizde, profesyonel şekilde yapılmış ve kaliteli pigmentlerle tasarlanmış dövmeler de dahi, birkaç seansta son derece iyi sonuçlar alabiliyoruz."

DÖVME SİLME İŞLEMİNDE KULLANILAN LAZER CİLDİ ZEDELEMEZ

Lazerle dövme silme işleminin dünyada altın standart olarak kabul edildiğini ve cildi etkilemeden silme işleminin yapıldığını söyleyen Estetik International, "Dövme silmede kullandığımız uygun dalga boyuna sahip lazer cihazı hedefe odaklanan atışlar yapar. Dövmeli ciltte dışa doğru bir tabaka oluşmuştur, işte lazer ışını bu tabaka tarafından emilir ve pigmentlerin parçalanmasını sağlar. Dalga boyutunun ayarlanması ise, doktorun profesyonelliğine bağlıdır. Cildi tahriş etmeden, ne kadar, hangi ölçüde enerjinin verileceğine karar vermek en önemli konudur. Bu sebeple dövme sildirme uygulaması için mutlaka doğru klinik ve konunun uzmanı bir doktor seçilmelidir" şeklinde açıklamasını sürdürdü.

KALICI MAKYAJ DA SİLİNEBİLİR

Kalıcı makyajın da silinebileceğine dair bilgilerin paylaşıldığı açıklama şu şekilde son buldu:

"Kalıcı makyaj da aslında bir çeşit dövmedir fakat kalıcı makyajda pigmentler daha yüzeysel olarak uygulanmakta olduğu için daha kolay bir şekilde çıkartılabilir. Kalıcı makyaj silme için de yine lazer teknolojilerinden faydalanıyoruz. Burada da yine başarılı sonuçların alınabilmesi için kullanılan lazer cihazının ve işlemi yapan doktorun yeteneği çok büyük önem taşımaktadır. Cilde herhangi bir zararın verilmemesi için seçim yaparken çok dikkatli olmak gerekiyor."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.