Erzurum AKP Milletvekili Aydemir'den 28 Şubat Açıklaması

Erzurum AKP Milletvekili Aydemir'den 28 Şubat Açıklaması
Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, "28 Şubat siyasi tarihimizde kara bir sayfa, demokrasi aydınlığında oluşturulmaya çalışılan kara deliktir"

Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, "28 Şubat siyasi tarihimizde kara bir sayfa, demokrasi aydınlığında oluşturulmaya çalışılan kara deliktir" dedi.

TARİHİN VİCDANI 28 ŞUBATÇILARI AFFETMEYECEKTİR

28 Şubat 1997'de fikir ve inanç hürriyetini yok sayanlarca, inanç sahiplerine karşı bir zulüm dönemi başlatıldığına işaret eden Milletvekili Aydemir, "19 yıl önce fikir ve inanç hürriyetini yok etmeye, inanan kesimi kamudan dışlamaya çalışan, başörtülü kardeşlerimizin eğitim hakkını elinden alan zihniyet, millet indinde teneffürle karşılık bulmuştur. Tarihin vicdanı, insanlığın hafızası, inanç sahiplerini ötekileştirme ve itibarsızlaştırmaya kalkanları asla affetmeyecektir." ifadelerini kullandı.

28 ŞUBAT BİR ZULÜM SÜRECİNİN İFADESİDİR

İbadet yapanların fişlendiği, kamu kurum ve kuruluşlarında inanç sahiplerine karşı bir dışlama eylemi başlatıldığı, başörtülü genç kızların eğitim haklarından edildiği, başını örttüğü için şehit annelerinin ağlatıldığı 28 Şubat Zulüm sürecini hatırlatan Milletvekili Aydemir, "Allah, bu yüce millete o günleri bir daha yaşatmasın" niyazında bulundu.

ZULMÜ ALKIŞLAYANLAR ZELİL OLMUŞTUR

28 Şubat zulmüne karşı millet irfan, basiret ve ferasetinin karşı durduğu ve hakkın yardımıyla galip geldiğini belirten Milletvekili Aydemir, "Zulmü alkışlayan, zalimleri sevenler, namazını kılıyor başını örtüyor diye insanımızı hor görenler hak indinde de halk karşısında da zelil olmuşlardır. Milleti kıblesinden ayırmaya çalışanları asla unutmayacağız. Bu aziz millet o güruhu hayırla anmayacaktır" dedi.

KARA SAYFA YIRTILDI, AK SAYFA AÇILDI

AK Dava mensuplarının, 28 Şubatla başlayan zulüm sürecine ve inanç sahiplerine yönelik olarak yürütülen zulüm operasyonlarına ortak bir iman ve tek yürek halinde karşı durduğunu hatırlatan Milletvekili Aydemir, AK Parti iktidarlarıyla inanç sahiplerine açılan kara sayfanın yırtıldığı, AK bir sayfanın açıldığını söyledi.

HAK GELDİ, BATIL ZAİL OLDU

AK Parti hizmet davasının millet vicdan ve imanından beslendiğine dikkat çeken Milletvekili Aydemir, "İnsaf ve izan sahibi herkes ve herkesim, 28 şubatın millet vicdanında açtığı yarayı hatırladığı gibi, bu zulüm seferberliğini sona erdiren, inanç, fikir ve teşebbüs hürriyetleri noktasında tarihi bir adım atan AK Parti'nin hakkını teslim etmektedir. AK Parti'nin yasalar çerçevesinde hayata geçirdiği yaptırımlarla, inşallah ülkemiz bir daha o kara günleri yaşamayacak, o kara senaryolara sahne olmayacaktır. Hak gelmiş, batıl zail olmuştur." dedi.

Erzurum AKP Milletvekili Aydemir:^de 28 Şubat Açıklaması

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.