Fıat Türkiye Kupası
Bursa'nın ev sahipliğinde düzenlenen FIAT Türkiye Kupası ikinci gününde Trabzonspor Medical Park'ı mağlup eden Darüşşafaka Doğuş, üçüncü yarı finalist oldu. Dengede ve düşük tempoda başlayan mücadelenin ilk 7 dakikası 10-10 eşitlikle geçilirken, ilk periyotu Trabzonspor Medical Park, Velickovic'in basketiyle 14-12 önde tamamladı. Temponun yükseldiği ikinci periyotun ardından devre sonunda soyunma odasına 32-29 üstün giren Darüşşafaka Doğuş, üçüncü çeyrekteki etkili oyunuyla 24. dakikada 10 sayılık farkı yakaladı (41-31). Mücadelenin final periyotuna 54-39 üstün giren İstanbul ekibi, maçtan da 83-52 galibiyetle ayrıldı.
Öte yandan "FIAT EGEA Maçın En Değerli Oyuncusu", Darüşşafaka Doğuş'tan Mehmet Yağmur seçildi. Yarı finale yükselen Darüşşafaka Doğuş'ta Furkan Aldemir 10 sayı- 10 ribaundla double double rakamlarına ulaşırken, Milko Bjelica 12 sayı - 2 ribaund - 1 asist, Scoitte Wilbekin 11 sayı - 2 ribaund - 5 asist ve Manuchar Markoisvili de 10 sayıyla maçı tamamladı. Trabzonspor Medical Park'ta ise Dwight Hardy 14 sayı - 1 asist ve İbrahim Yıldırım da 10 sayı - 1 ribaundla mücadeleyi noktaladı.
SALON: Tofaş
DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ: Wilbekin xx 11, Mehmet Yağmur 9 xx, Redding 10 xx, Metin Türen 9 xx, Semih Erden 6 xx, Markoishvili 10 xx, Furkan Aldemir 10 xx, Lukas x, Ender xx, Slaughter 2 x, Bjelica 12 xx, Preldzic 4 x
BAŞANTRENÖR: Oktay Mahmuti
TRABZONSPOR MEDICAL PARK: Christoper xx 5, Sertaç xx 6, Berkay xx 2, Hardy xx 14, Velickovic xx 4, Kitchen xx 3, Hakan x, Alper x, İbrahim xx 10, Erdi x, Stipanovic x 4, Kulig x 4
BAŞANTRENÖR: Nenad Markovic
1. PERİYOT: 14-12 (Trabzonspor Medical Park lehine)
DEVRE: 32-29 (Darüşşafaka Doğuş lehine)
3. PERİYOT: 54-39 (Darüşşafaka Doğuş lehine)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.