İnşaat Sektöründeki Sorunlar Kurulacak Komisyonla Çözüme Kavuşturuluyor

İnşaat Sektöründeki Sorunlar Kurulacak Komisyonla Çözüme Kavuşturuluyor
Müsiad Gaziantep Şube yönetimi, "İnşaat sektörünün sorunları ve çözüm önerileri" için gerçekleştirdiği toplantıda, bir komisyonun kurulmasını...

Müsiad Gaziantep Şube yönetimi, "İnşaat sektörünün sorunları ve çözüm önerileri" için gerçekleştirdiği toplantıda, bir komisyonun kurulmasını kararlaştırdı.

Müsiad Gaziantep Şube yönetimi, üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda, "İnşaat sektörünün sorunları ve çözüm önerileri" konusunda görüş alışverişinde bulundu. Sektörde kayıtlı üyelerin yaşadığı sorunların konuşulduğu toplantıda yönetim, İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Ali Adıgüzel başkanlığında bir komisyonun kurulmasını kararlaştırdı. Müsiad Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, yaptığı açıklamada, "İnşaat sektörü şehrimizde ve ülkemizde zor günler geçirmekte. Bizlerde Müsiad Gaziantep Şubesinde kayıtlı tüm sektör çalışanlarını bir araya getirerek, yaşanan en temel sıkıntıları tespit ettik. Önem sırasına göre yaşanan problemlerin çözümü konusunda önümüzdeki günlerde somut adımlar atılacak. Yaşanan sıkıntıların en başında kamuya taahhüt işi yapan firmaların son aylarda yaşanan olağan dışı fiyat artışlarından etkilenmemesi için, kanun hükmünde bir kararname ile hükümetten çözüm beklenildiğini ifade etmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Daha önce Müsiad Genel Merkezi tarafından yapılmış açıklamalar doğrultusunda çalışmalarını daha da hızlandıracaklarını belirten Çelenk, ilgili çalışmanın ivedilikle yapılması hususunda Gaziantep bakanları ve vekillerinden destek isteneceğini belirtti. Sektörde yaşanan en önemli sorunlardan bir diğerinin Suriye'den Türkiye'ye gelen vatandaşların istihdamı konusu olduğunu aktaran Çelenk, "Suriye'de devam eden savaştan en fazla etkilenen ilin Gaziantep olduğu aşikardır. Bu nedenle yaşanan göçten ülkemize ve şehrimize göç eden Suriyeli vatandaşların istihdamı konusunda sorunlar yaşandığı, bu konunun da önemli bir sorun olarak görülerek bazı yasal düzenlemelerin getirilmesi konusunda, çalışmalarımızı yapacağız. Bunun dışında Yap-Sat işi yapan üyelerimizin yaptıkları işlerin "İş bitirme belgesi" alabilmesi konusunda girişimlerde bulunulacağız. Şehrimizde elektrik dağıtımı yapan firma ile yaşanan sıkıntıların giderilmesi hususunda da, kentsel dönüşümün şehrimizde özel sektör tarafından yapılabilmesi bağlamında da çalışma başlatacağız. Gaziantep Valiliği tarafından yapılan ihalelerde fiyat farkı verilmesi hususunda talepte bulunacağız" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.