“Kadınlarımız Aile Kurumunun Temel Taşıdır”

“Kadınlarımız Aile Kurumunun Temel Taşıdır”
Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri, AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile yayınladığı mesajında; "Cennet...
Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri, AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile yayınladığı mesajında; "Cennet annelerin ayakları altındadır" buyruğuna yürekten inanan bir milletiz" dedi.

Mesajında; evinde anne, işyerinde çalışan ve toplumda ise saygın bir fert olan kadınlarımızın gerek toplumda, gerekse de ailede, önemli roller üstlenmekte olduğunu belirten Niğde Milletvekili Özegen, gerek dinimiz İslam, gerek medeni hukukumuz ve gerekse de gelenek, görenek ve adetlerimizin kadına büyük önem vermekte olduğunu söyledi.

Toplumlardaki medeniyet düzeyinin, insan haklarının ayrılmaz en önemli parçası olan kadın haklarına verdiği değerle ölçülmekte olduğuna vurgu yapan Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri ve AK Parti Milletvekili Özegen; "Kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi mümkün değildir" şeklinde konuştu.

Kadınların toplumlarda her alanda kendini göstermelerinin yanı sıra, faaliyetlere ve yönetime ortak olmaları gerektiğine dikkati çeken Özegen; "Aile kurumunun temel taşı olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak şartları hazırlamak hepimizin ortak sorumluluğudur" dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri ve AK Parti Milletvekili Özegen; "Her şeyin en güzeline layık olan annelerimizin, kardeşlerimizin, kızlarımızın, en değerli varlıklarımız kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.