Karalar: “Emekçi Kadınlarımıza Çok Şey Borçluyuz”

Karalar: “Emekçi Kadınlarımıza Çok Şey Borçluyuz”
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün bir kutlama değil, emeğinin karşılığını alabilmek uğruna yaşamını...
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün bir kutlama değil, emeğinin karşılığını alabilmek uğruna yaşamını yitiren kadınların anılması ve emeğin kutsallığının farkına varılması gereken çok önemli bir yıldönümü olduğunu söyledi.

"Emekçi kadınlarımıza çok şey borçluyuz" diyen Belediye Başkanı Karalar, 1921'den bu yana "Emekçi Kadınlar Günü" olarak anılan bu günün dünyada Birleşmiş Milletler'in de kabul ettiği uluslararası bir yıldönümü olduğunu belirtti. Karalar, "Bu özel günün temel amaçlarından birisi kadınların siyasi ve ekonomik bilincinin geliştirilmesi ve bu alandaki başarılarının farkına varılmasıdır. Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak andığımız 8 Mart'ın tarihi kökenini unutmadan bu günün anlam ve önemini idrak edebilmek önemlidir. Bilindiği gibi 1857 yılının 8 Mart'ında daha iyi çalışma koşulları isteyerek greve başlayan ve bu grev sırasında fabrikada çıkan yangın nedeniyle can veren 129 kadın işçimizi bugün hüzünle ve saygıyla anıyoruz. Emeğin kutsallığının farkındalığını bizlere kendi hayatları pahasına gösteren kadınlarımızı dün olduğu gibi bugün de anlıyor ve canı gönülden anıyoruz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.