Kepez’de İstişare Buluşması

Kepez’de İstişare Buluşması
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Şehir Buluşmaları" kapsamında ilçedeki 400 din görevlisi ile bir araya geldi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Şehir Buluşmaları" kapsamında ilçedeki 400 din görevlisi ile bir araya geldi.

Kepez Belediyesi'nin "2018 Şehir Buluşmaları'nın konukları ilçenin din görevlileri oldu. Hakan Tütüncü'nün ev sahipliğinde Mimar Sinan Kongre Merkezi'nde gerçekleşen buluşmaya Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, İlçe Müftü vekili Mustafa Şimşek ile imam hatipler, müezzin kayyımlar ve Kur'an Kursu öğreticilerinden oluşan 400 kadar din görevlisi katıldı.

Kahvaltılı buluşmada Tütüncü, ortak çalışmaları istişare etmek amacıyla şehrin temel dinamikleri olarak görülen çevrelerle, kanaat önderleriyle, kamu kurum ve sivil toplum temsilcileriyle sürekli bir araya geldiklerini söyledi.

İstişarenin önemine işaret eden Başkan Tütüncü, "Birbirimizle bir araya geldiğimiz zaman bir güzellik, bir muhabbet oluyor. Bugüne kadar din görevlilerimizle çeşitli vesilelerle bir araya geldik, geliyoruz, gelmeye de devam edeceğiz" dedi.

Camilerin imarına önem verdiklerine işaret eden Başkan Tütüncü, "Sadece Kepez'de değil, Antalya'nın her köşesinde gücümüz ne kadarına yetiyorsa ibadethanelerin inşa ve imarı için elimizden gelen her türlü gayreti ve fedakârlığı gösteriyoruz. Adeta camilerin birer gönüllü personeli gibi çalışan personelimin de hakkını teslim etmek isterim. Biz her zaman camilerimizin çok daha iyi hale gelmesi için elimizden gelen her türlü fedakârlığı yaptık, yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Camilerimize yönelik hizmet, hukuki bir sorumluluk değil. Ancak, hem vicdani hem de inanç değerlerimizden gelen en önemli vazife olarak görüyoruz."

"Kepez'de başarıda birlik ve beraberlik var"

Bu buluşmanın temelinde yatan en önemli sebebin gönülleri birbirine yaklaştırmak olduğuna dikkat çeken Tütüncü, "Kepez'de görevli olduğumuz 9 yılda birçok alanda önemli gelişmeler kaydettik. Sosyal, kültürel ve sportif tesisler, camilere yaptığımız hizmetler, devletimizin sağlık alanında yapmış olduğu çalışmalara kadar bütün yatırımlara, şehrimizde birçok başarıya birlikte, beraber imza attık. Şehir bir noktadan bir başka noktaya geliyorsa o zaman orada o şehri oluşturan unsurların birlikte, beraber kolektif bir emeğinden söz etmek gerekir. Biz maddi imarı yaparken, din adamlarımız da bu şehrin manevi imarı konusunda çok önemli başarılara imza attı. 4 ile 6 yaş Kur'an Kursu öğretiminde Kepez Müftülüğü Türkiye'de çığır açtı. Bu anlamda Kepez Müftülüğü, Türkiye'nin en başarılı ilçesi oldu, ödüller kazandı. Bu büyük bir mutluluk vesilesidir. Bu başarıyı getiren adımları nasıl attık? Hayırseverlerimizle, din görevlilerimizle, devlet kurumlarımızla el birliği ve gönül birliği ile bu başarıyı elde ettik. Gönüller birbirine yaklaşırsa herkes kendi alanında başarılı olabilmek için adımlar atacaktır. Bu bulaşma buna da vesile olacaktır."

Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek de 4-6 yaş Kur'an Kursu öğretiminde Türkiye'de birinci sırada olduklarını belirterek, bu neticeden dolayı da Kur'an Kursu öğreticilerini tebrik etti.

Kepez’de İstişare Buluşması

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.