Manisa'daÖğrenciler Vergi Konusunda Bilgilendirildi

Manisa'daÖğrenciler Vergi Konusunda Bilgilendirildi
Manisa'nın Kula ilçesinde 27'nci Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vergi, Dairesini ziyaret eden Kula Kenan Evren İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri vergi...

Manisa'nın Kula ilçesinde 27'nci Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vergi, Dairesini ziyaret eden Kula Kenan Evren İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri vergi konusunda bilgilendirildi.

Kula Vergi Dairesine ziyaret eden Kula Kenan Evren ortaokulu 5 /A sınıfı öğrencilerine ve öğrencilere eşlik eden Rehberlik öğretmeni Varol Esen ve Kenan Evren Ortaokulu Müdür Yardımcısı Güngör Zobuduğuş'a vergi konusunda bilgiler verildi.

İlk olarak Vergi dairesine gezen öğrenciler Vergi Dairesi Müdürü Ali Kurtuluş ve Vergi Dairesi personeli tarafında bilgilendirildi.

Özellikle vergi ve vergi haftası konusunda öğrenciler bilgilendirilirken; öğrencilerin sorularını da cevapladı. Hafta kutlama etkinlikleri kapsamında ayrıca öğrencilere çeşitli kırtasiye gereçleri de hediye edildi. Kula Vergi Dairesi Müdürü Ali Kurtuluş, "Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır. 27'nci Vergi Haftası bu yıl 22 Şubat - 28 Şubat 2016 tarihleri arasında tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Vergi, kamu hizmetlerini karşılamak amacıyla, kişilerden ve kuruluşlardan kanun yoluyla toplanan paralardır. Vergi, devlet ve diğer kamu kuruluşlarının, kamu hizmetlerinin finansmanını karşılamak üzere kişilerden zorla aldıkları paralardır. Vergi anayasamızda yer alan ve herkesin ödeme gücüne göre ödemekle yükümlü olduğu bir görevdir. Vergilemede iki taraf bulunur. Bunlardan birisi verginin borçlusu iken diğeri ise verginin alacaklısıdır. Verginin alacaklısı, vergilendirme yetkisine sahip olan devlettir. Devlet vergilendirme yetkisini bazı kamu kuruluşlarına da devredebilir. Vergilendirme yetkisi devletçe yerel yönetimlere, bağımsız kamu kuruluşlarına ve merkezi yönetimlere tanınsa bile vergi alacaklısı yine de devlettir" diyerek öğrencileri bilgilendirip, soruları cevapladı.

Manisa'daÖğrenciler Vergi Konusunda Bilgilendirildi

Manisa'daÖğrenciler Vergi Konusunda Bilgilendirildi

Manisa'daÖğrenciler Vergi Konusunda Bilgilendirildi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.