Sakarya Nehrinden Fırat Nehrine Uzanan Tarihi Köprü Projesi

Sakarya Nehrinden Fırat Nehrine Uzanan Tarihi Köprü Projesi
Ankara Kalkınma Ajansı tarafından mali destek sağlanan Polatlı Ticaret Odasının (PTO) Sakarya Nehrinden Fırat'a Uzanan Tarihi Köprü projesinin açılış...
Ankara Kalkınma Ajansı tarafından mali destek sağlanan Polatlı Ticaret Odasının (PTO) Sakarya Nehrinden Fırat'a Uzanan Tarihi Köprü projesinin açılış toplantısı Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde gerçekleşti.

Proje ortağı olan Birecik Ticaret ve Sanayi Odasından (BTSO) da katılımcıların yer aldığı açılış toplantısı bir otelde yapıldı. Açılış toplantısına Ankara Vali Yardımcısı Nihat Nalbant, Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlı Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Polatlı Emniyet Müdürü Özer Şimdi, Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Acar, Polatlı Ticaret Odası Meclis Başkanı Yaşar Murat Çelik, Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hüseyin Yaşar, Polatlı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Erol Ünal, Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve meclis üyeleri, Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve meclis üyeleri katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından ilk sözü alan Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Acar, bu proje ile her iki yöre insanının kardeşlik duygusunun artacağını belirtti. Acar, "İki nedenle bu konunun altına çizmek istiyorum. Geldiğimiz bölge ile burası arasında istemesek de bazı ön yargıların olduğunu düşünüyorum. Bu ön yargıları ortadan kaldırarak, iki ilçe arasında ticaret ve sosyal etkileşim ciddi manada katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu projeyi yapan Polatlı Ticaret Odası'na ve mali destek sağlayan Ankara Kalkınma Ajansı'na teşekkür ediyorum" dedi. Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ise, "Bu proje için Urfa'dan bir bölge seçmemiz gerekiyordu. Biz ise Birecik'i tercih ettik ve onlarda bizi kabul etti. Bu proje Polatlı ile Birecik arasında hem ticaret hem de kültürel etkileşimin artması yönünde bir proje. Bugün Birecik'ten geldiler, biz gideceğiz, onlar tekrar gelecekler ve bu sayede kültürel etkileşim olacak ve ticari faaliyetler artacak. Bu ticari faaliyetler ile kardeşliğimiz pekişmiş olacak" şeklinde konuştu.

Sakarya Nehrinden Fırat'a Uzanan Tarihi Köprü adlı projenin 9 ay süreceği ve Polatlı Ticaret Odası ile Birecik Ticaret ve Sanayi Odası arasında tecrübe paylaşımı ve etkileşimi ile kurumsal yapıların güçlendirilmesini amaçladığı belirtildi.

Sakarya Nehrinden Fırat Nehrine Uzanan Tarihi Köprü Projesi

Sakarya Nehrinden Fırat Nehrine Uzanan Tarihi Köprü Projesi

Sakarya Nehrinden Fırat Nehrine Uzanan Tarihi Köprü Projesi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.