Şanlıurfa’da Açılan Tarım Fuarını 28 Bin Kişi Ziyaret Etti

Şanlıurfa’da Açılan Tarım Fuarını 28 Bin Kişi Ziyaret Etti
Şanlıurfa'da bu yıl 3.'üncüsü düzenlenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarında ziyaretçi sayısı beklenenin üzerinde gerçekleşti.
Şanlıurfa'da bu yıl 3.'üncüsü düzenlenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarında ziyaretçi sayısı beklenenin üzerinde gerçekleşti.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, 3 ile 6 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenen ve açılışını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş'in yaptığı Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarını yaklaşık 28 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Geçtiğimiz yıllara oranla bu yıl düzenlenen fuara ilginin oldukça fazla olduğunu kaydeden Kaya, çoğunluğunu ulusal bazlı firmaların oluşturduğu 170 firmanın fuarda stant açtığını ifade etti. Fuarların önemine de değinen Kaya, fuarların bir ilin ekonomisine, ve tanıtımına oldukça katkı sunduğunu ve ziyaretçilere yeni teknolojileri tanıma fırsatı verdiğini açıkladı. Fuar aracılığıyla çevre illerden gelen insanların çeşitli sektörlere katkı sağladığını belirten Kaya, "Fuarımız daha güzel olabilirdi. İnsanların ihtiyaçlarını giderebileceği alanların olması fuarları daha etkin kılmaktadır. İlimiz coğrafi açıdan olukça önemli bir merkezde yer almaktadır. Çok verimli tarım arazilerine ve uygun iklim koşullarına sahip bir ildeyiz. Her alanda markalaşmalıyız. Kalıcı fuar alanının olmasına önem veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi'ye bu yöndeki çalışmalarını hızlandırdığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Fuar alanımız olmamasına rağmen bu yıl ki fuarımız oldukça görkemli geçti ve katılımcı sayımız beklenenin üzerindeydi. Temennimiz önümüzdeki yıl düzenlenecek olan fuarları kalıcı fuar alanımızda daha teknolojik bir ortamda gerçekleştirmektir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.