Zabıtadan S Plaka Denetimi
Öğrenci servislerinin kanun ve yönetmeliklerde belirtilen kurallara göre çalışıp çalışmadıkları Zabıta Daire Başkanlığı, Trafik zabıta amirliği tarafından denetleniyor. Denetimler şehrin muhtelif noktalarında yapılıyor.
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Kayacık, Kayseri merkezinde yaklaşık 794 adet S Plakalı okul servis aracının hizmet verdiğini belirterek, öğrencilerin can güvenliği için okul servis araçlarının kurallara uymak zorunda olduğunu söyledi. Bu nedenle yapılan denetimlerin büyük önem taşıdığını ifade eden Kayacık, S Plaka harici sivil plaka ile taşımacılık yapmanın yasak olduğunu dile getirdi. Son bir ay içerisinde aracında rehber personel bulundurmayan, koltuk sayısından fazla öğrenci alan ve özel izin belgesi bulunmayan 29 adet servis aracının tespit edildiğini belirten Kayacık, söz konusu araçlara ilgili yönetmelikler doğrultusunda işlem yapıldığını kaydetti.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.