“28 Şubat, Din Düşmanlarının Vatanı Bölme Planıdır”

“28 Şubat, Din Düşmanlarının Vatanı Bölme Planıdır”
Erzurum Milletvekili, Zehra Taşkesenlioğlu, 28 Şubat postmodern darbe girişiminin, din düşmanlarının Türkiye'yi yok etme ve vatanı bölme planı olduğunu söyledi.

AK Parti Erzurum Milletvekili ve TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Sözcüsü Zehra Taşkesenlioğlu, 28 Şubat postmodern darbe girişiminin, din düşmanlarının Türkiye'yi yok etme ve vatanı bölme planı olduğunu söyledi.

Refah-Yol Hükümeti zamanında gerçekleştirilen cunta zihniyetinin halen daha hafızalardan silinmediğini ifade eden Taşkesenlioğlu, şunları kaydetti: "Türkiye, ileri demokrasi sınavında çok büyük ve çetin imtihanlardan geçti. 1997 yılında muhtıra niteliğinde olan ve o dönemdeki siyasi iradeyi ya da bir başka ifadeyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yok etmeyi amaçlayan gericilerin planıyla maalesef ülkemiz derin badireler atlatmıştır. Türkiye, 28 Şubat'ta sancılı bir süreçten geçmiştir. "İrtica ile mücadele" şeklinde milli iradeyi yok sayanlara çanak tutan ve dini kisve altında darbecileri, "Askerlerimiz bir yönüyle yaptıkları bazı şeylerden ötürü bazı çevrelerce, belki antidemokratik davranıyor sayılabilirler. Ama onlar konumlarının gereğini anayasanın kendilerine verdiği şeyleri yerine getiriyorlar. Hatta dahası ben zannediyorum, onlar, bazı sivil kesimlerden daha demokrat" şeklinde beyanatlarla destekleyenlerle mücadelemiz etkili ve kararlı bir şekilde bugün de devam etmektedir. Başörtüsü ve İslami giyime yönelik "Başörtüsü füruattır" diyerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni devirmeye çalışan cuntacıların ekmeğine yağ süren bu bağnazları tarih asla affetmeyecektir. Her türlü zulmü milletimize reva gören din düşmanlarının yaptıkları bugün bile toplumsal hafımızda yerini korumaktadır. Diğer darbelerin toplamından daha da etkili olan 28 Şubat'ın siyasette, eğitimde ve ekonomide açtığı yaralar hamdolsun ki iktidarımızın güçlü iradesiyle kapatılmıştır."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.