• BIST 1.351,590
  • Altın 496,78
  • Dolar 8,5800
  • Euro 10,0850
  • Adana 27 °C
  • Adıyaman 25 °C
  • Afyon 15 °C
  • Ağrı 20 °C
  • Amasya 20 °C
  • Ankara 18 °C
  • Antalya 28 °C
  • Artvin 22 °C
  • Aydın 21 °C
  • Balıkesir 20 °C

A Milli Futbol Takımı’nın Uefa Uluslar Ligi’ndeki Rakipleri Belli Oldu

A Milli Futbol Takımı’nın Uefa Uluslar Ligi’ndeki Rakipleri Belli Oldu
UEFA Uluslar Ligi kura çekimi sonucunda A Milli Futbol Takımı, B Ligi 2. Grup'ta İsveç ve Rusya ile eşleşti.

UEFA Uluslar Ligi kura çekimi sonucunda A Milli Futbol Takımı, B Ligi 2. Grup'ta İsveç ve Rusya ile eşleşti.

UEFA'nın A Milli Takım düzeyindeki yeni turnuvası UEFA Uluslar Ligi'nin kura çekimi İsviçre'nin Lozan şehrinde yapıldı. Kura çekimine Türkiye Futbol Federasyonu adına Başkan Yıldırım Demirören, 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Başkanvekili Ali Dürüst, Yönetim Kurulu Üyesi Alaattin Aykaç, Genel Sekreter Kadir Kardaş ve A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu katıldı.

Çek Milli Takımı'nın eski futbolcularından Vladimir Smicer'in çektiği kura sonucu A Milli Futbol Takımı; UEFA Uluslar Ligi'nde İsveç ve Rusya ile birlikte B Ligi 2. Grup'ta yer aldı. Üç takımlı dört gruptan oluşan B Ligi'nde takımlar rakipleriyle biri içeride biri dışarıda olmak üzere toplam iki kez karşılaşacak. Rakiplerden İsveç, B Ligi'nden 2018 FIFA Dünya Kupası'na katılan tek ülke olurken, diğer rakip Rusya da Dünya Kupası'nı ev sahibi olarak organize ediyor.

Özel maç sayısının azaltılmasını sağlamayı amaçlayan ve ülkelere denk rakipleriyle daha fazla resmi maç yapma olanağı tanıyan UEFA Uluslar Ligi, aynı zamanda 2020 Avrupa Şampiyonası finallerine katılmak için alternatif bir yol açtı.

UEFA Uluslar Ligi grupları şöyle:

A Ligi

Grup 1

Almanya

Fransa

Hollanda

Grup 2

Belçika

İsviçre

İzlanda

Grup 3

Portekiz

İtalya

Polonya

Grup 4

İspanya

İngiltere

Hırvatisyan

B Ligi

Grup 1

Slovakya

Çek Cumhyuriyeti

Ukrayna

Grup 2

Rusya

İsveç

TÜRKİYE

Grup 3

Avusturya

Bosna Hersek

Kuzey İrlanda

Grup 4

Galler

İrlanda

Danimarka

C Ligi

Grup 1

İskoçya

Arnavutluk

İsrail

Grup 2

Macaristan

Yunanistan

Finlandiya

Estonya

Grup 3

Slovenya

Norveç

Bulgaristan

Güney Kıbrıs

Grup 4

Romanya

Sırbistan

Karadağ

Litvanya

D Ligi

Grup 1

Gürcistan

Letonya

Kazakistan

Andorra

Grup 2

Beyaz Rusya

Lüksemburg

Moldova

San Marino

Grup 3

Azerbaycan

Faroe Adaları

Malta

Kosova

Grup 4

Makedonya

Ermenistan

Lihtenştayn

Cebelitarık

UEFA Uluslar Ligi maç takimi ise şöyle:

1. Hafta: 6-8 Eylül 2018

2. Hafta: 9-11 Eylül 2018

3. Hafta: 11-13 Ekim 2018

4. Hafta: 14-16 Ekim 2018

5. Hafta: 15-17 Kasım 2018

6. Hafta: 18-20 Kasım 2018

Final kurası: Aralık 2018

Finaller: 5-9 Haziran 2019

UEFA EURO 2020 Play-Off kurası: 22 Kasım 2018

UEFA EURO 2020 Play-Off maçları: 26-31 Mart 2020

A Milli Futbol Takımı’nın Uefa Uluslar Ligi’ndeki Rakipleri Belli Oldu

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Haber Sitesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 533 02 62 Faks : 0212 210 34 00