TBMM Başkanı Kurtulmuş, Çekya Dışişleri Bakanı Lipavsky ile görüştü

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Çekya Dışişleri Bakanı Lipavsky ile görüştü
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Maalesef 3. Dünya Savaşı başlama potansiyeli göstermektedir. Bir an evvel tansiyonun düşürülmesi Avrupa halklarının yararınadır" dedi. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Çekya Dışişleri Bakanı Jan Lipavsky ile makamında görüştü. Kurtulmuş, dostane ilişkilerin daha da ileri gideceğine inandığını belirterek, "Her iki ülkenin çalışma zemininin gelişmekte olduğunu görüyoruz. İçinden geçmekte olduğumuz dönemin ne kadar zor...

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Maalesef 3. Dünya Savaşı başlama potansiyeli göstermektedir. Bir an evvel tansiyonun düşürülmesi Avrupa halklarının yararınadır" dedi.


TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Çekya Dışişleri Bakanı Jan Lipavsky ile makamında görüştü. Kurtulmuş, dostane ilişkilerin daha da ileri gideceğine inandığını belirterek, "Her iki ülkenin çalışma zemininin gelişmekte olduğunu görüyoruz. İçinden geçmekte olduğumuz dönemin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Dünyanın birçok bölgesinde derin, güçlü çatışmalar güç mücadelelerinin olduğu süreçteyiz" ifadelerini kullandı.


Kurtulmuş, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın batı ile savaşa dönme riskinin olduğunu söyleyerek, "Hatta şimdilerde de konuşuluyor. Maalesef 3. Dünya Savaşı başlama potansiyeli göstermektedir. Bir an evvel tansiyonun düşürülmesi Avrupa halklarının yararınadır" dedi.


Çekya Dışişleri Bakanı Jan Lipavsky, Rusya-Ukrayna Savaşı’na ilişkin olarak, "Çek Cumhuriyeti Rusya’yı Avrupa Atlantik için tehdit olarak görüyor. Ukrayna sadece kendi güvenliği için değil, bizim güvenliğimiz için de savaşıyor" şeklinde konuştu.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.