Uşak Üniversitesinde 5. Uluslararası hafta başlıyor

Uşak Üniversitesinde 5. Uluslararası hafta başlıyor
Uşak Üniversitesi bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası Hafta (International Staff Week), 27 Mayıs 2024-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılacak. Bu yıl Uluslararası Haftaya, 21 ülkeden 38 üniversitenin akademik ve idari personeli katılacak. Organizasyon kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerle uluslararası işbirliklerinin gücünü artırma imkânı sunulacak. Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uluslararası Hafta etkinliği ile ilgili yaptığı...

Uşak Üniversitesi bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası Hafta (International Staff Week), 27 Mayıs 2024-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılacak.


Bu yıl Uluslararası Haftaya, 21 ülkeden 38 üniversitenin akademik ve idari personeli katılacak. Organizasyon kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerle uluslararası işbirliklerinin gücünü artırma imkânı sunulacak.


Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uluslararası Hafta etkinliği ile ilgili yaptığı açıklamada ‘‘Bu yıl beşincisini gerçekleştireceğimiz etkinliğimiz uluslararası işbirliklerini güçlendirmek ve kültürel etkileşimi artırmak amacıyla büyük bir önem taşımaktadır. Uşak Üniversitesi olarak, tüm uluslararası ortaklarımızı en iyi şekilde ağırlamaktan ve bu önemli etkinliği gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu etkinlik sayesinde, farklı ülkelerden gelen akademik ve idari personelle bilgi ve deneyim paylaşımında bulunarak, üniversitemizin akademik vizyonunu daha da genişletiyoruz ve işbirliklerimizi pekiştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.


Açılış töreni 28 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek


Katılımcıların 27 Mayıs 2024 Pazartesi günü Uşak Üniversitesi kampüsünde Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş tarafından karşılanması ile başlayacak olan program aynı gün ‘Uluslararası Öğrenci Buluşmasıyla’ devam edecek. 28 Mayıs Salı günü Uşak İl protokolünün de katılımıyla Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi büyük salonda açılış töreni yapılacak. Açılış töreni kapsamında, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Emir Kaya ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Nuri Yurdusev birer konferans verecekler.


Üçüncü gün ise misafir üniversitelerin tanıtım etkinlikleri gerçekleştirilecek. Misafir üniversite temsilcilerinin kendi kurumlarının tanıtım sunumlarıyla başlayacak olan etkinlik, Ebru Sanatı Atölyesiyle devam edecek.


Etkinlik programı kapsamında ayrıca 30 Mayıs tarihinde Blaundus gezisi, Ulubey Kanyonu gezisi, Müze gezisi, Cirit gösterisi gerçekleştirilecek. Programın son gününde ise Pamukkale’ye günübirlik bir gezi yapılacak.Uşak Üniversitesinde 5. Uluslararası hafta başlıyor

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.