Kırışıklıklar İçin Botoks

Kırışıklıklar İçin Botoks
Op. Dr. Bülent Cihantimur, kırışıklıklar için en fazla başvurulan yöntemlerden bir tanesi olan botoks hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Botoks, kırışıklıklar için en fazla başvurulan yöntemlerden bir tanesi oldu.

Op. Dr. Bülent Cihantimur, botoksun laboratuvar ortamında üretilen botulinum bakterisine verilen bir isim olduğunu belirterek, "İlk olarak üretici firma botoks ismini kullandığı ve ürün bir jenerik marka haline geldiği için hepimiz bu medikal işlemi botoks ismiyle kullanıyoruz. Bugüne kadar botoks için pek çok şehir efsanesi oluşturulmuş, yılan zehri gibi aslı olmayan hurafeler yapılmıştır. Botulinum toksin ilk olarak migren tedavisini önlemek amacıyla kullanılmış ve hastanın alın bölgesine enjekte edilen bakterinin, mevcut kırışıklıklar üzerinde etkili olduğu anlaşılınca yüz gençleştirme uygulamalarında kullanılabileceği, tesadüfen öğrenilmiştir" diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur ayrıca; "Bugün ameliyatsız gençleştirme uygulamaları arasında yer alan botoks ayrıca hastaların da en fazla memnun kaldıkları, derhal sonuç alabildikleri, kırışıklık tedavisinde en fazla kullanılan medikal uygulamadır. Cerrahi bir yöntem olmadığı için, kesi yapılmadan ve herhangi bir iyileşme süreci yaşamadan, pratik bir ayrıcalık sunar" ifadelerini de kullandı.

BOTOKSUN KULLANIM ALANLARI

Yüz gençleştirme ve kırışıklık tedavisinde botoksun sıklıkla kullanıldığını belirten Op. Dr. Cihantimur; İki kaş arasındaki çizgilerde, yatay ve paralel ilerleyen alın çizgilerinde, göz kenarlarındaki kaz ayakları dediğimiz ince çizgilerde, kaş kaldırmada, dudak çevresinde beliren dikey ve yatay çizgilerde, çene bölgesinde beliren çizgilerde, nefertiti botoks olarak geçen boyun uygulamalarında ve ayrıca terleme tedavisinde de kullanılan en yaygın ve en pratik uygulamadır. Botoks 25 yaşından sonra herkesin önleyici tedavi olarak başlayabileceği bir uygulamadır. Özellikle mimik çizgileri yer etmeden ve belirgin bir hale gelmeden botoks işleminden faydalanmak mümkün. Cildi bir kâğıda benzetirsek, kâğıdı buruşturup, tekrar açmaya çalıştığımızda yüzeyinin pürüzsüz hale getirilmesinin son derece güç olduğunu gözlemleyebiliriz. Aynı şekilde cildimizde de henüz form kaybı yaşamadan botoksdan faydalanmak en doğru medikal tedavi yöntemi olduğu söylenebilir. Ayrıca oluşmuş çizgiler ve form kaybı yaşamaya başlamış yüz bölgesi için de botoks ayrıcalıklı ve anında cevap alabileceğiniz bir uygulamadır" dedi.

BOTOKSUN DEZAVANTAJLARI

Botoksun uzman estetik cerrahlar ve medikal estetik hekimler tarafından yapılması gereken bir uygulama olduğunu söyleyen Op. Dr. Cihantimur botoksun dezavantajlarını açıklarken; "Anatomi bilgisi, kliniğin hijyen koşulları çok önemlidir ve botoksun soğuk zincir halkasında kliniğe ulaştırılmış olması gerekir. Bu koşulların olmadığı durumlarda normalde 6 aya kadar etkinliğini devam ettiren botoks uygulamasının süresi kısalır. Uzman tarafından yapılmamış bir botoks uygulaması, hastaya zarar verebilir ve talihsiz bir süreç yaşanabilir. Botoks doğru klinik ve doğru uzmanlarca yapıldığında son derece güvenilir ve etkili bir uygulamadır. Bu sebeple seçtiğiniz klinik ve doktorun botoks konusunda güvenilir olduğuna mutlaka dikkat etmelisiniz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.